ایران ، تهران
09126165708

چگونه از ابزارهای دستی مراقبت کنیم ؟

چگونه از ابزارهای دستی مراقبت کنیم ؟

چگونه از ابزارهای دستی مراقبت کنیم ؟

 

چگونگی نگهداری از ابزارهای دستی

یک عبارت قدیمی فرانسوی می گوید: “یک صنعتگر بد ابزارهای خود را مقصر می داند.” اما یک مکانیک یا صنعتگر خوب به شما می گوید که داشتن نظم کاری و مراقب از ابزار، بخش مهمی از مکانیک یا صنعتگر خوب بودن است. با این حال، بسیاری از افراد به جای اینکه مهارت خود را افزایش دهند، با ابزارهای خود به عنوان یک کالای مصرفی رفتار می کنند. این منجر به داشتن ابزارهای شکسته به درد بخور می شود. در ادامه شما را با چگونگی نگهداری از ابزارهای دستی آشنا خواهیم ساخت:

ابزار دستی - ابزار نوین

قبل از ذخیره سازی تمیز کنید

هنگامی که می خواهید ابزارهای خود را ذخیره کنید، تمیز کردن آنها را فراموش نکنید. پارچه ای با مخلوط صدف و ترپتین که برای مرطوب کردن آن استفاده می شود، می تواند به از بین بردن روغن و خاک اره از ابزارهای شما کمک کند. بعد از تمیز کردن زباله ها و روغن ها از ابزار خود، قدم بعدی که نگران آن هستید، جلوگیری از زنگ زدگی است.

 

ابزار دستی - ابزار نوین

 

جلوگیری از زنگ زدگی ابزارآلات دستی

برای جلوگیری از زنگ زدگی باید دو کار انجام دهید با رعایت این نکات می توانید از زنگ زدگی ابزارهای خود جلوگیری کنید. راهکارهایی که به شما ارائه می دهیم بسیار ساده و راحت و ارزان قیمت است و نیاز به صرف هزینه زیاد ندارد. در ادامه با ما همراه باشید:

زنگ زدگی ابزار

  • خشک نگه داشتن ابزارها

کارگاه و گاراژ ها محیط‌های مرطوبی هستند که معمولا جای مناسبی برای نگهداری ابزار نیستند چرا که تهویه مناسبی ندارند. برای جلوگیری از زنگ زدگی ابزارهایتان می توانید از یک رطوبت گیر استفاده نمایید. دستگاه رطوبت‌گیر، ابزارهای شما را در برابر رطوبت حفظ می‌کند و زیاد گران قیمت نیست. یا می توانید از بسته‌های رطوبت‌گیر یا ژل سیلیکا برای جذب رطوبت استفاده نمایید.

  • پوشش محافظ

دومین مرحله برای جلوگیری از زنگ زدگی وسایل شما، پوشاندن آنها در مواد محافظ است. کمی روغن ماشین به جلوگیری از زنگ زدگی ابزار دستی به شما کمک می کند. اگر برخی از ابزارهای  شما دارای سطح فولادی هستند، یک روکش موم خمیر نیز می تواند در جلوگیری از زنگ زدگی مفید باشد.

ابزار دستی - ابزار نوین

عادت های خوب را تمرین کنید

ابزارهای شما نباید روی زمین بمانند یا به سادگی روی میز کار شما ریخته شوند. آنها باید در جعبه ابزار، قفسه یا به دیوار آویزان باشند. اگر از کابینت برای نگهداری ابزار استفاده می کنید، اطمینان حاصل کنید که هر کشو دارای آستر یا پارچه مخصوص باشد در این صورت نه تنها از ابزارهای شما محافظت می کند بلکه از کشوها در برابر هرگونه خراش و زنگ زدگی احتمالی نیز محافظت می نماید. وسایل باقیمانده مانند پیچ و مهره و مواردی را که باید بصورت نوع ذخیره شوند، در شیشه یا سطل ذخیره کنید. چیزها باید براساس نوع طبقه بندی شوند تا در صورت نیاز،دسترسی به آنها آسان باشد. همه چیز باید مکانی داشته باشد و به درستی ذخیره شود. در این صورت هم از ابزارها به خوبی نگه داشته شده و هم می توان به سرعت به آنها دسترسی داشت.

ابزار دستی - ابزار نوین

ابزارهای خود را تیز نگهدارید

آخرین نکته که باید در نظر داشته باشید تیز کردن است. تیز کردن چیزی است که احتمالاً با آن آشنا هستید. تیز نگداشتن ابزارها سبب می شود تا سرعت عمل شما در کار افزایش یابد و در واقع بر کیفیت کار شما تاثیر به سزایی خواهد داشت.

نتیجه:

اگر چه این کار سخت به نظر می رسد اما با تغییر رفتارهای خود و دوری از تنبلی می توان نگهداری و تمیز کردن ابزارها را به یک عادت خوب تبدیل کرد. در واقع با این کار طول عمر وسایل و تجهیزات خود را افزایش داده و نیازی به خریداری وسیله نو و جدید نخواهید داشت. در این صورت در بلندمدت شاهد کاهش هزینه‌های خود خواهید بود.

 

برای مشاوره رایگان و خرید انواع ابزار لطفا با شماره های زیر تماس حاصل نمائید :

 

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.Required fields are marked *