ایران ، تهران
09126165708

نحوه مراقبت از ابزار های بادی

نحوه مراقبت از ابزار های بادی

نحوه مراقبت از ابزار های بادی

 

ابزار های بادی، ابزار های قدرتمندی هستند که به وسیله هوای فشرده که به وسیله کمپرسور هوا تولید می‌شود، کار می کنند. در واقع این ابزار ها دارای یک موتور پنوماتیک می باشند که هوای فشرده را به کار،تبدیل می‌کنند.این ابزارها که ابزارهای پنوماتیک نیز نامیده می شوند در صنایع مختلف نظیر راه سازی، ذوب فلزات، مونتاژ و نصب قطعات ماشین آلات و اتومبیل وماشین آلات وابزارهای صنایع چوب کاربرد دارند.

در زیر نحوه مراقبت از ابزار های بادی آمده است باید توجه نمایید که طریقه نگهداری ابزارهای بادی بسیار مهم است و با رعایت نکات زیر به دستگاه آسیبی وارد نخواهد شد:

• دور از رطوبت،گرد و خاک: ایجاد اختلال در حرکت قطعات مکانیکی دستگاه
• دور از گرما و تابش مستقیم آفتاب:  زنگ زدگی قطعات داخلی
• ریختن چند قطره روغن از محل ورود هوای فشرده به داخل دستگاه: قبل از شروع کار
• روغن کاری به صورت منظم : تعدادی از این ابزار ها بدون روغن کار می کنند
• سرویس معمولی دستگاه: در دوره های زمانی مشخص و پس از کارکرد های طولانی
• جلوگیری از انتقال رطوبت به داخل ابزار بادی

نحوه مراقبت از ابزار های بادی

ابزارهای بادی بهتر است یا برقی؟

بر خلاف گذشته که ابزارهای بادی زیاد شناخته شده و متداول نبوده اند، امروزه شناخته شده و پر کاربرد می باشند و همان طور که گفته شد در صنایع مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند.

اما اینکه ابزارهای برقی بهتر است یا بادی باید گفت که بستگی به نوع کار و نیاز یک کاربر باید تشخیص داده شود. اما به طور کلی نوع بادی ابزار آلات در مقایسه با نوع برقی، ایمن تر می باشد و علاوه بر این از قیمت مناسب تر نیز برخوردار می باشند.

نحوه مراقبت از ابزار های بادی

لازم به ذکر است که این ابزارها برای تامین نیروی لازم برای کار،از دستگاهی به نام کمپرسور باد استفاده می کنند که بسته به نوع وسیله باید انتخاب شود. کمپرسورها دارای موتوری قدرتمند برای پمپاژ هوای فشرده می باشند که هوای فشرده شده درون دستگاه هنگام منتشر شدن، نیروی لازم برای به حرکت در آوردن ابزار های بادی را ایجاد می نماید.

انواع مختلفی دارند که بر اساس حجم مخزن دسته بندی می شوند. مدل های سبک، قابل حمل می باشند و مدلهای سنگین دارای چرخ می باشند.

نوع کوچک‌ آن برای کارهای سبکی مثل راه‌اندازی ابزارهایی نظیر میخ کوب ها یا رنگ‌پاش‌ها مناسب و ایده آل هستند و قیمت کمتری هم دارند. و نوع بزرگ‌تر که توان بیشتری نیز دارد برای کارهای تخصصی تر و در صنایع سنگین مورد استفاده قرار می گیرند. در آخر باید خاطر نشان کرد که نحوه مراقبت از ابزار های بادی که در بالا اشاره شد،بسیار حائز اهمیت می باشد چرا که با رعایت نکات گفته شده طول عمر و دوام دستگاه شما تضمین می شود.

نحوه مراقبت از ابزار های بادی

متداول ترین ابزار های بادی

برای دسترسی ساده تر شما به ابزارهای مختلف بادی، در زیر لیستی از محبوب ترین این ابزار ها قرار داده شده است ، امیدواریم که بتوانید با بهره گیری از لیست زیر اطلاعات کافی در مورد این ابزار کسب کنید.

  1.  فرز بادی
  2.  دریل بادی
  3.  پرچ بادی
  4.  چکش بادی
  5.  پیچ گوشتی بادی
  6.  سنباده زن بادی
  7.  منگنه کوب بادی
  8.  آچار بکس بادی
  9.  میخ کوب بادی
  10.  پیستوله رنگ

 

 

برای مشاوره رایگان و خرید انواع ابزار لطفا با شماره های زیر تماس حاصل نمائید :

 

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.Required fields are marked *